Obecní části:  Borovnice - Přestavlky - Rájec - Homol

 

                                                    Obecní úřad Borovnice, Přestavlky 1, 517 41 Kostelec nad Orlicí

                                                   tel.: 494 547 102    mobil: 724 181 346    e-mail: obec@borovnice.info

 

 

Informace o stránkách a prohlášení o přístupnosti Help - nápověda k ovládání webu

 

Prohlášení o přístupnosti:

Tvůrce stránek:

Webové stránky naší obce byly tvořeny s ohledem na maximální přístupnost obsahu dle pravidel tvorby přístupného webu (otevírá se v novém okně).

Důraz byl kladen především na vysoký kontrast a možnost nastavení jakékoli velikosti písma díky relativním jednotkám.

Netextové prvky (obrázky) obsahují textové popisy.

Nová okna se otevírají pouze při kliknutí na odkaz stránky, která není součástí tohoto webu. Tato skutečnost je u odkazů pokud možno uvedena textově, ale vždy je odkaz při umístění myši podtržen (tímto podtržením jsou odlišeny všechny odkazy, které otevírají stránky nebo soubory v novém okně a také e-maily, pro které se otevírají externí programy dle nastavení počítače uživatele).

Popis jednotlivých parametrů stránek najdete níže.

Další informace o procházení webem najdete v nápovědě.

Máte-li jakékoli připomínky či náměty, jak by bylo možné vám ještě dále usnadnit procházení naším webem, napište webmasterovi.

Petr Kotera

Přestavlky 18

Tel.: 494 530 035

Mobil: 724 236 686

 

 

www.kotera.info 

e-mail:

webmaster@borovnice.info

 

Informace o stránkách:

 Texty - velikost písma:

 

Veškeré zveřejněné texty jsou definovány v relativních jednotkách a je možno libovolně upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetového prohlížeče.

U např. Internet Exploreru je možné zvětšit písmo použitím menu "Zobrazit" / "Velikost textu", ale je možno použít také kombinaci podržení klávesy CTRL a posunu kolečka myši, což je mnohem pohodlnější a rychleji lze měnit zobrazení tam a zpět.

Změna velikosti písma je standardním nástrojem u jiných internetových prohlížečů, možnosti použití kombinace klávesnice a myši pro zvětšení obrazu je třeba zjistit z nápovědy daného prohlížeče.


 Kontrast:

 

Jako barevný podklad tohoto webu byl zvolen velmi světlý odstín a důležité texty jsou v rámečcích s bílým podkladem. Tímto je zajištěn maximální kontrast pro slabozraké občany.


 Rozlišení:

 

Pro prohlížení tohoto webu je vzhledem k šíři grafiky 800px dostačující rozlišení pouhých 800x600px, což poskytuje možnost zobrazení těchto stránek i na velmi starých a malých monitorech.

Při větším rozlišení monitoru lze celou grafiku i s texty zvětšit dle návodu výše pomocí podržení klávesy CTRL a posunu kolečka myši do vyhovující velikosti.

 

Právě se nacházíte na stránce:

Informace o stránkách

Sekce: Základní
Na hlavní stranu   Na první stranu sekce   O krok zpět   O krok vpřed

© Obec Borovnice, webmaster:

Petr Kotera, e-mail webmaster@borovnice.info

Nahoru na začátek stránky   Informace o procházení webem a prohlášení o přístupnosti   Nápověda k používání webu   Zavřít a nashledanou